Istorinė Katapulta

0 of 30 lessons complete (0%)

Išmok

Inercija

Ar girdėjai apie pirmąjį Niutono dėsnį? Jis dar vadinamas inercijos dėsniu. Šis dėsnis sako, kad jei daiktas nejuda, jis ir toliau liks nejudėti, kol jo nepaveiks kokia nors jėga. O jei daiktas juda, jis ir toliau judės tiesiai ir pastoviu greičiu, kol kas nors nepakeis jo judėjimo krypties ar greičio.

O kaip tai atrodo praktiškai?
Pavyzdžiai

Įrankiai ant stalo

Įsivaizduok, kad padėjai šakutę ant stalo. Ji liks ten, kur ją padėjai, kol kažkas jos nepajudins. Tai parodo, kad daiktai lieka ramybėje, kol jų niekas nepaveikia.

Važiavimas autobusu

Kai autobusas staiga pradeda judėti, tu gali jausti, kaip truputį pasvyri atgal. O kai autobusas staiga sustoja, gali jausti, kaip kūnas linksta į priekį. Šie judesiai atsiranda dėl inercijos – tavo kūnas nori išlaikyti pradinę būseną, ar tai būtų ramybė, ar judėjimas.

Važiavimas dviračiu

Važiuojant dviračiu, jei nustoji minti pedalus, dviratis dar kurį laiką juda į priekį. Tai vyksta dėl inercijos, kol dviratis galiausiai sustoja dėl trinties su žeme ir oro pasipriešinimo.

Taigi pirmasis Niutono dėsnis parodo, kaip daiktai linkę išlaikyti savo būseną – jei jie nejuda, jie ir toliau nejudės, o jei jie juda, jie ir toliau judės tiesiai ir pastoviu greičiu, kol kas nors jų nesustabdys ar nepakeis jų judėjimo krypties.

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę
      Calculate Shipping
      Pritaikyti nuolaidos kodą